"Арсенал" провали плановете на "Ливърпул" за рекорден сезон

"Топчиите" обърнаха мърсисайдци за ценна победа

Шампионът "Ливърпул" загуби с 1:2 от "Арсенал" в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. По този начин "артилеристите" записаха ценна победа в борбата си за местата в зона "Европа", докато поражението на мърсисайдци означава, че те вече нямат шанс да подобрят рекорда на "Манчестър Сити" от титла с най-много спечелени точки.

Садио Мане в 20-ата минута даде аванс на "Ливърпул", но кошмарни грешки на перфектните през последните два сезона – Върджил ван Дайк и Алисон, спомогнаха за обрата на домакините. Първо в 32-ата минута Александър Лаказет наказа грешка на Ван Дайк, а Рийс Нелсън в 44-ата донесе успеха на домакините.

Това е първата победа на "Арсенал" над шампиона на Англия от 2015-а година.

Любопитното е, че играчите на Микел Артета имаха само два точни удара, докато тези на Юрген Клоп - 21. През втората част гостите от Мърсисайд имаха около 80% владеене на топката.

Победата изпрати "топчиите" на 9-ото място с 53 точки, докато "Ливърпул" е първи с 93.

До края на сезона във Висшата лига остават още два кръга.