"Арсенал" излъга "Челси" след трилър с дузпи (ВИДЕО)

Редовното време завърши 1:1

"Арсенал" победи "Челси" със 7:6 след изпълнение на дузпи в мач от програмата на International Champions Cup. Редовното време завърши 1:1 благодарение на гол в добавеното продължение на Александър Лаказет.

В първите 20 минути "Челси" бе господар на терена, а защитниците на "артилестите" изнемогваха. Така още в 5-ата минута Антонио Рюдигер вкара красив гол с глава след центриране от корнер на Сеск Фабрегас.

Постепенно играчите на Унай Емери се посъвзеха и започнаха да поглеждат към вратата на съперника, макар че не отправиха нито един сериозен удар. Първата част ще се запомни и със спасената от Петер Чех дузпа, изпълнена от Алваро Мората.

В 57-ата минута Рюдигер можеше да се разпише за втори път. Той отново се оказа непокрит в наказателното поле, но за късмет на "Арсенал" топката мина встрани от вратата.

В 75-ата минута Александър Лаказет пропусна отлична възможност за изравняване, а малко по-късно 18-годишният вратар на "сините" Марчин Булка отрази мощен удар отблизо на Иуоби.

В добавеното време обаче Лаказет изравни и прати мача в дузпи, които бяха спечелени от "топчиите".