"Арсенал" отнесе БАТЕ с лекота и продължава в Лига Европа (ВИДЕО)

"Топчиите" спечелиха с 3-0 и забравиха загубата в първия мач

"Арсенал" се класира на осминафинал в турнира Лига Европа след победа с 3-0 над БАТЕ Борисов в реванша в Лондон. "Артилеристите" бяха загубили първата среща в Беларус с 0-1 и започнаха много нахъсано домакинството си.

Още в 4-ата минута центриране на Пиер-Емерик Обамеянг отдясно бе отклонено от Захар Волков в собствената му врата.

БАТЕ отговори подобаващо в следващите няколко минути и удар на Станислав Драгун бе изчистен от голлинията от Стефан Лихщайнер. С това обаче възможностите за беларусите се изчерпаха, а "Арсенал" пое пълен контрол над мача.

След няколко опасни възможности се стигна до 39-ата минута, когато падна вторият гол. Центриране от ъглов удар бе засечено от Шкодран Мустафи в мрежата на Счербитски. До почивката резултатът можеше и да набъбне, но няколко пропуска в заключителната част на атаката лишиха домакините от това.

През втората част хората на Унай Емери отново доминираха и в 60-ата минута Сократис Папастатопулос вкара трети гол. Гръцкият защитник, който бе влязъл като резерва минути по-рано, засече центриране от корнер.

"Арсенал" преодоля съперник в пряка елиминация в евротурнирите след загуба в първия мач за първи път от 9 години.