"Арсенал" потрепери, но измъкна трите точки срещу "Суонси"

Съперникът на "Лудогорец" в Шампионската лига не успя да спести сили за двубоя идната сряда

"Арсенал" застигна "Манчестър Сити" на върха в английската Висша лига, след като и двата отбора се изравниха с по 19 точки.

Само три дни преди мача "Арсенал" - "Лудогорец" в Шампионската лига, "артилеристите" се наложиха с доста труд и мъка над "Суонси" с 3:2.

Тио Уолкот даде аванс от два гола на "Арсенал", след като се разписа в 26-ата и в 33-ата минута. Гилфи Сигурдсон върна едно попадение в 38-ата минута, а след почивката Месут Йозил в 57-ата след пас на Алексис Санчес покачи на 3:1. Но Борха Бастон отново върна напрежението, разписвайки се в 67-ата минута за 2:3.

Четири минути по-късно Гранит Джака получи директен червен картон, а "Суонси", макар и на последните места, създаде доста напрежение за хората на Арсен Венгер. Te обаче успяха да удържат аванса си.

Състав на "Арсенал": Петер Чех, Начо Монреал, Лоран Кошчелни, Шкодран Мустафи, Ектор Бейерин, Месут Йозил (83- Киърън Гибс), Санти Касорла, Гранит Джака, Тио Уолкът, Алексис Санчес (82- Алекс Окслйд-Чембърлейн), Алекс Ауоби (68- Франсис Коклен)
червен картон: Гранит Джака (Арсена)- 70

Двубоят "Арсенал" - "Лудогорец" ще бъде излъчен на 19 октомври от 21:45 ч. по bTV Action. Студиото ни преди срещата започва в 19 ч.