"Арсенал" се класира на елиминациите на Лига Европа 2 кръга преди края на групите (ВИДЕО)

15-ти пореден мач без загуба за "топчиите"

"Арсенал" се класира за елиминационната фаза на турнира Лига Европа 2 кръга преди края на груповата фаза. Хората на Унай Емери завършиха 0-0 със "Спортинг"  на своя стадион и с 10 точки от 4-те си мача са недостижими от третия в класирането.

"Арсенал" доминираше над съперника си от Португалия през цялото времетраене на срещата, но чистите положения не изобилстваха. В течение на мача двама футболисти на лондончани получиха контузии. Дани Уелбек напусна на носилка в 30-та минута, като впечатленията, които се създадоха бяха, че има фрактура на десния крак. През втората част Стефан Лихщайнер получи разтежение и също бе принудително заменен.

В края на срещата Жереми Матио от "Спортинг" получи директен червен картон за спиране на чиста голова възможност.

Това бе 15-ти пореден мач за "Арсенал" без загуба във всички турнири. След като "Карабах" победи "Ворскла" в другия мач от групата, "артилеристите" вече са на 7 точки пред третия при два оставащи кръга. Английският тим има и 3 точки аванс пред "Спортинг", което увеличава шансовете му за първото място в крайното класиране.