"Арсенал" си тръгна с точка от Париж (ВИДЕО)

Жиру и Верати с червени картони, италианският национал пропуска мача с "Лудогорец"

"Пари Сен Жермен" и "Арсенал" поделиха по една точка в другата среща от група А на Шампионската лига и завършиха 1:1, както го направиха "Базел" и "Лудогорец".

Парижани имаха 8 нови лица в сравнение с мача със "Сент Етиен", но въпреки това бяха по-активния отбор в по-голямата част от мача.

Те излязоха напред веднага след началния съдийски сигнал. Единсон Кавани откри резултата в 42-ата секунда, след като застана между двамата централни защитници и засече топката с глава.

До края на полувремето пред вратата на Давид Оспина вреше и кипеше. Анхел ди Мария и особено Единсон Кавани пропуснаха чудесни възможности.

И сякаш от нищото гостите от "Арсенал" изравниха в 77-ата минута чрез Алексис Санчес, който довкара отбита топката от вратаря Алфонс Ареола.

Именно Санчес можеше донесе трите точки на "артилеристите", но този път Ареола се намеси отлично.

В края на мача Марко Верати от ПСЖ и резервата Оливие Жиру си размениха по един удар и съдията Виктор Касай от Унгария ги изгони.

Така Верати пропуска гостуването в София на 28 септември.