"Арсенал" забрави за "Ливърпул" с разгром над "Фулъм"

4:1 в лондонското дерби на кръга

"Арсенал" победи "Фулъм" с 4:1 в лондонското дерби от 21-ия кръг на Висшата лига.

Гранит Джака откри резултата за домакините в 25-ата минута с удар от близка дистанция. 10 минути след началото на второто полувреме Александър Лаказет удвои. Сеад Колашинац подаде към точката на дузпата, където Лаказет овладя топката и я изпрати неспасяемо във вратата на съперника.

Отборът на "Фулъм" намали изоставането си в 69-ата минута, когато точен беше Абубакар Камара.

В края на мача възпитаниците на Унай Емери стигнаха до нови две попадения. В 79-ата Пиер-Емерик Обамеянг уцели гредата, след което топка попадна в краката на Аарън Рамзи, който я изпрати в далечния горен ъгъл на вратата на "Фулъм" за 3:1.

Седем минути преди последния съдийски сигнал Обамеянг оформи крайния резултат с 14-о си попадение за сезона във Висшата лига.

Така "Арсенал" отчасти се реваншира за загубата с 1:5 от лидера в класирането "Ливърпул" в събота. "Артилеристите" остават на пето място в таблицата с актив от 41 точки, а "Фулъм" е на предпоследната 19-а позиция с 14 точки.