Аржентина помете Парагвай и е на финал (ВИДЕО)

Гаучосите ще спорят за титлата с домакина Чили

Аржентина се класира на финала на Копа Америка, след като разпиля Парагвай с 6:1 в полуфиналния си мач. Селекцията на Херардо Мартино не допусна грешката от първата си среща в турнира, когато завърши 2:2 със същия съперник, макар и в даден момен от мача ситуацията да бе подобна.

Аржентинците поведоха с 2:0 още до 27-та минута. Лионел Меси асистира на Маркос Рохо след четвърт час игра за първия гол, а 12 минути по-късно повтори упражението и за Хавиер Пасторе.

По подобие на първия мач от турнира между двата тима Парагвай върна един гол - вкара го Лукас Бариос малко преди почивката.

Този път аржентинците обаче не смятаха да допускат подценяване. Още с подновяването на играта Анхел Ди Мария направи 3:1 след блестящ пас на Пасторе. В 53-та минута отново той направи 4:1.

Серхио Агуеро вкара петия гол след асистенция на Ди Мария, а малко по-късно Меси направи третия си голов пас в мача за попадението на Гонсало Игуаин.