"Астана" на Станимир Стоилов победи "Атирау" на Стойчо Младенов в Казахстан

В предпоследния кръг преди плейофите на казахстанското първенство

Станимир Стоилов. Снимка: БГНЕС

В 21-ия кръг на казахстанското първенство воденият от българския треньор Станимир Стоилов "Астана" победи с 2:1 "Атирау", чийто наставник е друг български специалист - Стойчо Младенов.

Стойчо Младенов
Още в 7-мата минута "Атирау" поведе в резултата след гол на украинския халф Володимир Аржанов. Шампионът "Астана" обаче върна на удара и сътвори пълен обрат.

Първо в 20-ата минута голмайсторът на предвождания от Стоилов тим Азат Нургалийев изравни, а шест минути по-късно отново той отбеляза и фиксира крайния резултат 2-1 с 9-ото си попадение в първенството.

Победата бе трета поред за "Астана", който вече има аванс от 13 точки на първото място пред преследвача си "Кайрат Алмати".

"Атирау" пък е на седмата позиция и се бори за влизане в челната шестица преди настъпването на плейофната фаза.