"Астана" на Стоилов постигна пълен обрат срещу АПОЕЛ на Живко Миланов (ВИДЕО)

Казахският шампион запази шансове за класиране в следващата фаза на Лига Европа

Отборът на "Астана", воден от българския специалист Станимир Стоилов, постигна пълен обрат срещу АПОЕЛ, с Живко Миланов в състава. Родният защитник започна както титуляр и игра цял мач за кипърския тим, който загуби с 1:2 в петия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Казахския шампион и носител на купата на страната беше по-активен пред собствена публика, но получи гол в 31-та минута, дело на Георгиос Ефрем. Секунди след това съдията показа червен картон на Инаки Астиз от гостите заради неспортсменска проява.

"Астана" обаче продължи с натиска си и изравни резултата в 59-та минута чрез Аничич.

6 минути преди края Деспотович донесе трите точки на домакините, които запазиха шанс за класиране в елиминационната фаза на турнира.

АПОЕЛ продължава да е водач в четворката с 9 точки, следван от "Олимпиакос" със 7 и мач по-малко. "Астана" е с 5. По-късно тази вечер последния в групата - "Йънг Бойс" излиза срещу гръцкия тим.