Астана отпадна достойно от Шампионска лига (ВИДЕО)

Тимът на Станимир Стоилов с четвърто равенство в турнира, след 1:1 с Галатасарай на "Тюрк Телеком Арена"

Отборът на Астана отпадна от Шампионска лига след престижно четвърто равенство в груповата фаза на турнира. В последен мач за Галатасарай и Астана в групите този сезон, през първото полувреме голове нямаше, но и двата тима уцелиха гредите при свои атаки. Първо Твумаси стреля в гредата при атака на казахстанския тим, в 15-тата минута, а в 45-ата минута същото направи и Бурак Иълмъз от състава на домакините.

Гостите поведоха чрез Твумаси в 63-тата минута, но в ответната атака Инан изравни резултата 1:1. В последните 10 минути на срещата казахстанският тим атакуваше масирано, но не стигна до победата и след това равенство Галатасарай се класира за турнира Лига Европа след Нова година.

Отборът на Станимир Стоилов пък отпадна от Шампионска лига, но заработи повече от 17 милиона евро при дебютното си участие в групите на турнира.