Астна и Селтик с равенство в квалификациите за шампионската лига

Възпитаниците на Станимир Стоилов поведоха, но шотландците изравниха

Воденият от българския треньор Станимир Стоилов отбор на Астана (Казахстан) завърши наравно 1:1 у дома срещу шотландския Селтик в първи мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига.

Домакините бяха по-активни и в 19-ата минута закономерно взеха аванс в резултата чрез Юри Логвиненко, който се разписа с глава след изпълнение на корнер и лошо излизане на вратаря Крейг Гордън.

Астана игра по-силно от своя противник, но не успя да реализира второ попадение, а Гордън на два пъти се намеси решително в наказателното поле.

В 78-ата минута гостите от Шотландия достигнаха до изравняване чрез нападателя Лий Грифитс, който се разписа със силен удар от наказателното поле след пас на Патрик Робъртс.

Срещата-реванш между двата отбора ще се играе на 3 август на "Селтик Парк" в Глазгоу.