"Атлетик" и "Леванте" оставиха развръзката за реванша (ВИДЕО)

Вторият полуфинален мач между двата тима за Купата на краля е на 4 март

"Aтлетик" Билбао и гостуващият "Леванте" оставиха развръзката в полуфиналния сблъсък помежду си от Купата на краля за реванша. Двата тима завършиха наравно 1:1 на "Сан Мамес".

Двубоят бе едва трети между двата тима в турнира. При предишната им среща - в осминафиналите през далечния сезон 1946/47, "Атлетик" печели с 6:2 у дома, а "Леванте" с 4:2 в ответния мач.

Тази вечер "Леванте" поведе в 26', когато Гонсало Мелеро овладя топката след центриране и преодоля Унай Симон. Това бе първият точен удар за гостите в мача.

Баските пропуснаха отлична възможност в началото на втората част - Раул Гарсия стреля с глава, но вратарят Дани Карденас се намеси. Супершампионът на Испания все пак възстанови равенството в 58' чрез Иниго Мартинес, който засече с глава центриране от ъглов удар.

В оставащите минути "Атлетик" бе по-активен, но така и не стигна до чисто голово положение.

Реваншът е на 4 март на ст. "Сиутат де Валенсия". Победителят от двойката ще спори за трофея със "Севиля" или "Барселона", които се сблъскват в другия полуфинал. Андалусийците спечелиха първия двубой с 2:0.