Атлетико (Мадрид) - Барселона НА ЖИВО

Краен резултат: Атлетико - Барселона 2:0 (общ резултат: 3:2)

Барселона и Атлетико (Мадрид) играят среща реванш от четвъртфиналите на Шампионска лига в испанската столица.

Първата среща между двата състава завърши при резултат 2:1 за Барселона. Каталунците постигнаха пълен обрат, след като мадридчани поведоха, а голмайсторът Фернандо Торес бе изгонен още през първото полувреме.

Хлапето не играе тази вечер, а на негово място е Караско.

В тима на Барселона няма големи проблеми с контузени играчи. Каталунските фенове обаче са притеснени от формата на звездата на тима - Лионел Меси.

След мача от испанското футболно първенство срещу Реал Сосиедад, в който аржентинецът отново не успя да вкара своя гол номер 500, серията без попадения на Меси стана 362 минути. Това е най-голямата серия без вкарани голове на Меси през последните пет години.

Състави

Атлетико (Мадрид) (4-4-2): Облак; Хуанфран, Годин, Ернандес; Ф. Луиш; Коке, А. Фернандес, Габи, Саул; Гризман; Караско

Барселона (4-3-3): Тер Стеген; Алвеш, Пике, Масчерано, Алба; Иниеста, Бускетс, Ракитич; Меси, Суарес, Неймар

Следете мача ТУК:

1' минута - Никола Рицоли дава начало на мача.

3' минута - Габи стреля, но пропуска целта. Феновете на Атлетико обаче се активизират.

7' минута - Гризман също опитва удар... отново далеч от целта. Наставникът на Атлетико Диего Симеоне е бесен. И все пак неговите възпитаници играят по-добре в началните минути на срещата.

10' минута - Първа по-сериозна атака за Барселона. Изстрелът на Масчерано е блокиран.

14' минута - Барселона владее повече топката. "Каталунците" обаче не съумяват да се възползват от това.

17' минута - Мачът се поуспокои, след силен първи четвърт час за домакините.

20' минута - Меси показва друга страна на играта си. Аржентинската звезда помага активно и в отбрана. Атлетико отново поема инициативата.

24' минута - Крилото на Атлетико - Яник Ферейра Караско не спира да тормози отбраната на гостите.

28' минута - Неймар центрира от корнер, Суарес стреля с глава, но топката се отбива от защитник на Атлетико. Отново Неймар изпълнява ъглов удар. Този път Облак улавя.

33' минута - Годин фаулира Иниеста. Меси изпълнява прекия свободен удар, но топката преминава далеч от целта.

36' минута - Атлетико повежда! 1:0! Автор на гола е Гризман, след асистенция на Нигес.

Снимка: uefa.com

38' минута - "Висенте Калдерон" е по-шумен от всякога. Ако мачът завърши така, Атлетико продължава напред.

42' минута - Барселона опитва да изравни точно преди почивката. Неймар стреля... право в ръцете на Облак.

44' минута - Битка в средата на терена.

Край на първото полувреме! Атлетико (Мадрид) 1:0 Барселона

Начало на второто полувреме!

47' минута - Жерар Пике стреля високо над вратата.

50' минута - Атлетико организира опасна атака.

52' минута - Топката се отби от напречната греда на Барселона след удар на Саул Нигес.

58' минута - Добра възможност за Барселона, но след разбъркване в наказателното поле, капитанът Габи изби.

60' минута - Антоан Гризман се откъсна от защитниците на Барселона, но вратарят Тер Стеген улови.

61' минута - опасен удар на Жорди Алба попада в ръцете на Облак.

63' минута - Двойна смяна в Барселона: Напускат Дани Алвес и Иван Ракитич. На тяхно място Сержи Роберто и Арда Туран.

66' минута - Топовен изстрел на Луис Суарес. Облак е безгрешен и в тази ситуация.

68' минута - Жълт картон за Габи за грубо нарушение срещу Меси.

68' минута - След центриране на Арда Туран, Луис Суарес удари с лакът Годин. Последва кратко спречкване в наказателното поле, а съдията показа жълт картон на футболиста на Барселона.

72' минута - Смяна и в Атлетико: Излиза Караско. На негово място Томас.

74' минута - Облак отново се намесва при нова опасност пред вратата на домакините.

76' минута - Сблъсък между Неймар и футболист на Атлетико, за което бразилецът получава жълт картон.

83' минута - Ново страхотно спасяване на Ян Облак. Претенции на играчите на Барселона за дузпа.

87' минута - Дузпа за Атлетико (Мадрид). Андрес Иниеста игра с ръка в наказателното поле на Барселона.

88' минута - 2:0 за Атлетико (Мадрид)! Антоан Гризман бележи от бялата точка!

89' минута - Смяна за Атлетико. Героят Антоан Гризман отстъпва мястото си на Анхел Кореа.

90' минута - Габи играе с ръка в наказателното поле на Атлетико, но съдията Рицоли отсъжда само пряк свободен удар.

91' минута - Изстрелът на Меси минава над гредата.

92' минута - Последна смяна за Атлетико. Напусна Аугусто Фернандес. На негово място защитникът Стефан Савич.

Край на мача! Атлетико (Мадрид) продължава напред! Европа ще има нов клубен шампион!