"Атлетико" Мадрид е на четвъртфинал в Шампионската лига (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" направиха 0:0 в реванша с "Байер" Леверкузен

"Атлетико" Мадрид се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига след нулево равенство с "Байер" Леверкузен в реванша на "Висенте Калдерон".

Първият двубой в Германия бе спечелен с 4:2 от "дюшекчиите" и така те намериха място сред осемте най-добри отбора в Турнира на богатите.

Мачът започна спокойно, като едва в края на първото полувреме играчите на Диего Симеоне вдигнаха оборотите. В 38-ата минута вратарят на "аспирините" Лено трябваше да се намесва решително след удар на Анхел Кореа. Две минути по-късно отново стражът попречи на Коке да открие резултата в полза на домакините.

В 68-ата минута полузащитникът на германците Кевин Кампл опита да затрудни Ян Облак, но вратарят изби. Последва удар на Кевин Фоланд, който също бе отразен от словенския национал.

До края на срещата двата тима не успяха да се изненадат.

Преди две години те се срещнаха отново в същата фаза на надпреварата, като и тогава "Атлетико" победи, макар и след изпълнение на дузпи.