"Атлетико" надви ПСВ и окупира върха в група D (ВИДЕО)

Мадридчани победиха тима от Айндховен с 2:0

"Атлетико" Мадрид спечели първото място в група D на Шампионската лига кръг преди края, след като победи с 2:0 ПСВ Айндховен, а "Байерн" Мюнхен загуби с 2:3 срещу "Ростов".

Испанците са с актив от 15 точки и с шест пред баварците, а ПСВ и руснаците ще играят за място в Лига Европа на 6 декември в Холандия. "Ростов" има предимство от три точки преди последния мач от групата.

"Атлетико" беше по-добрият отбор в мача с ПСВ Айндховен. Още в шестата минута Яник Караско прати топката в наказателното поле на гостите, а Кевин Гамейро я посрещна на няколко метра от вратата, но французинът беше неточен.

Следващото положение беше едва през втората част, но пък при него падна гол. Антоан Гризман пусна топката към Гамейро по дясното крило, а той направи няколко крачки, стреля и изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на ПСВ за 1:0 в 55-та минута. 11 минути по-късно се разписа и самият Гризман, който беше изведен сам срещу вратаря от Тиаго Мендеш и оформи крайното 2:0.