Драма остави "Вердер" Бремен в Бундеслигата

"Хайденхайм" се размина с дебют в елита

Отборът на "Вердер" Бремен запази мястото си в Първа Бундеслига. В реванша от баража срещу втородивизионния "Хайденхайм" "музикантите" стигнаха до 2:2 като гости и след нулевото равенство преди няколко дни тимът, в който помощник-треньор е Илия Груев, остава в елита благодарение на головете на чужд терен.

Гостите поведоха с автогол на Норман Тойеркауф още в 3-ата минута. Усилията на домакините след почивката доведоха до изравнителен гол на Тим Клайндийнст 5 минути преди края на редовното време.

В четвъртата минута на добавеното време шведът Лудвиг Аугустинсон вкара на празна врата и всички във "Вердер" си отдъхнаха, а в самия край на мача отново Клайндийнст изравни от дузпа, но за повече нямаше време.

Така "Хайденхайм" пропусна да се класира за първи път в историята си за елитното първенство на Германия. През септември "Вердер" ще започне 57-ия си сезон в Бундеслигата.