Багата загуби в кървавия си дебют в UFC

Българският ММА боец не успя да победи опитния Жуниор дос Сантос

Благой Иванов - Багата дебютира с кървава загуба в най-престижната верига за смесени бойни изкуства (ММА) - UFC.

Българинът се изправи срещу по-опитния бивш шампион в тежка категория - Жуниор Дос Сантос, в американския щат Айдахо и загуби с единодушно съдийско решение (50:45, 50:45, 50:45).

В кариерата си бившият самбист има 16 победи. За неговият съперник от Бразилия пък успехът е 19-ти и едва 5-ти със съдийско решение след пълни 5 рунда.

Иначе мачът бе основната атракция на гала вечерта и не разочарова феновете, които бяха дошли за кървави гледки.

Двамата бойци започнаха предпазливо в първи рунд. Багата пръв разклати съперника с мощно кроше в края на частта, което отвори аркада на Дос Сантос. Бразилецът, който бе извън октагона цяла година заради употреба на допинг, отговори светкавично във втория рунд. Той нанесе няколко силни удара на българина, но те те успяха да съборят Иванов.

Истинското шоу започна в третата част, когато Багата скъси дистанцията и притисна противника си. Дос Сантос отговори с мощни удари. Едно от крошетата попадна около лявото око на Благой и затрудни зрението му. В четвъртия рунд двамата бойци седяха предимно в центъра на октагона. Умората обаче оказа по-голямо влияние на Иванов. В заключителната част той получи на няколко пъти бъркане в окото. Въпреки принудителните спирания, изтощението на българина пролича след негова добра комбинация от удари, от която не успя да се възползва.

В крайна сметка съдиите присъдиха победата на Дос Сантос. Бразилецът пък не спести похвали за коравия си съперник.