Байерн е шампион на Audi Cup 2015! (ВИДЕО)

Хората на Пеп Гуардиола надиграха и победиха Реал

Байерн Мюнхен спечели финала на турнира Ауди Къп срещу Реал Мадрид. Баварците победиха с 1-0 и заслужено взеха титлата от домакинската си надпревара.

Байерн игра по-силно през цялото време на мача, като за това повлия и отсъствието на нападателното трио на Реал: Бензема, Бейл и Роналдо.

Играчите на Гуардиола имаха по-чистите положения, като с пропуск се отличи Марио Гьотце, чиито удар бе спасен от Навас. Шут на Мюлер пък рикошира в Серхио Рамос и топката удари гредата.

След почивката Байерн отново бе по-активен. Много силен мач изигра бразилецът Дъглас Коста, който почти нямаше слабо отиграване.

Роберт Левандовски се отличи с фрапантен пропуск, след като влезе в игра през втората част. Навас спаси силен шут на 20 годишният Пиер Емил Хойберг.

2 минути преди края на мача Левандовски все пак донесе победата на Байерн. Полякът засече центриране на Дъглас Коста и мушна топката в мрежата отблизо.

Байерн спечели Ауди Къп. Реал се класира на второто място. Трети е Тотнъм, а четвъртото място в турнира е за Милан.