"Байерн" грабна Суперкупата за рекорден шести път

Баварците победиха "Борусия" Дортмунд след изпълнение на дузпи

Шампионът "Байерн" Мюнхен спечели за рекордния шести път Суперкупата на Германия, след като победи "Борусия" Дортмунд с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Двата отбора завършиха наравно 2:2 в редовното време и запазиха ремито след двете продължения, а при изпълнението на 11-метрови наказателни удари баварците пропуснаха само един срещу двата за "жълто-черните".

Американският тийнейджър Кристиян Пулишич изведе "Борусия" напред в резултата в 12-та минута, след като секунди по-рано Роберт Левандовски стреля над вратата от добро положение. Полякът обаче се поправи шест минути по-късно, добавяйки топката във вратата на носителите на купата след пас на Джошуа Кимих, а първото полувреме завърши 1:1.

"Борусия" поведе отново в 71-та минута с гол на Пиер-Емерик Обамеянг, но Лукаш Пишчек се разписа в собствената си врата две минути преди края и изпрати мача в продължения. В тях не падна гол, а при дузпите за тима на Петер Бош пропуснаха Себастиан Роде и Марк Бартра, докато за баварците не успя да се разпише само Кимих.