Въпреки голово шоу: "Байерн" и "Лайпциг" не решиха битката за върха

Томас Мюлер донесе точка на баварците

Дербито на върха в Бундеслигата завърши без победител. "Байерн" Мюнхен и "Лайпциг" направиха зрелищно 3:3 във вълнуващ сблъсък, след който баварците запазват първата позиция в класирането с аванс от две точки пред "биковете".

В средата на първото полувреме "РБ Лайпциг" поведе в резултата. Емил Форсберг изведе Кристиан Нкунку сам срещу Мануел Нойер. Играчът на гостите преодоля стража за 1:0. В 30-ата минута обаче "Байерн" изравни. Кингсли Коман намери на добра позиция 17-годишния Джамал Мусиала и от границата на наказателното поле младокът се разписа за 1:1.

Само четири минути по-късно баварците поведоха след гол на Томас Мюлер. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като в 36-ата минута "червените бикове" изравниха благодарение на Джъстин Клуйверт.

Второто полувреме започна кошмарно за домакините, след като "биковете" стигнаха до трето попадение. Анхелиньо центрира в наказателното поле, където непокритият Емил Форсберг с глава покачи на 3:2. Все пак домакините се добраха до изравнителен гол в 77-ата минута, когато Мюлер се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите.