Байерн мина и през Вердер, ще спори за трофея в турнира за Купата на Германия (ВИДЕО)

"Баварците" получиха дузпа за симулация на Артуро Видал

Байерн Мюнхен се класира за финала в турнира за купата на Германия, след като победи с 2:0 у дома срещу Вердер Бремен.

С два гола на Томас Мюлер 17-кратният носител на трофея си осигури общо 21-во участие на финал в надпреварата.

Баварците не демонстрираха пълния си потенциал, но успяха да съхранят шансовете си за нов требъл в последния сезон на старши треньора Пеп Гуардиола в Мюнхен.

Германският национал Мюлер вкара с глава след половин час игра при изпълнение на корнер от Шаби Алонсо. Двубоят на "Алианц Арена", игран пред 75 хиляди зрители, беше оспорван, като и двата отбора пропуснаха изгодни положения за гол.

След почивката Яник Вестегард и Клаудио Писаро не успяха да изравнят да гостите, а в 71-ата минута беше отсъдена спорна дузпа за нарушение на Яник Стернберг срещу резервата Артуро Видал. Повторенията показа, че чилиецът е симулирал.

Томас Мюлер нямаше проблеми от бялата точка и донесе ценния успех с 2:0 в полза на баварския гранд.

Байерн се класира за финала в турнира за четвърти път в последните пет сезона.
По-късно тази вечер е вторият полуфинал между Херта Берлин и Борусия Дортмунд.