"Байерн" Мюнхен победи Дортмунд за Суперкупата (СНИМКИ)

"Баварците" вдигнаха трофея за четвърти път в историята си

"Байерн" Мюнхен спечели за 4-ти път в историята си Суперкупата на Германия, побеждавайки "Борусия" Дортмунд като гост с 2:0 на стадион "Сигнал Идуна Парк". Новият мениджър на "баварците" Карло Анчелоти направи официалния си дебют като старши треньор на отбора.

В началните 10 минути Пиер-Емерик Обамеянг пропусна две чисти положения за "Борусия", като през първия половин час от мача момчетата на Томас Тухел доминираха, но не успяха да реализират попадение.

Резултатът бе открит в 58-ата минута от Артуро Видал, като първо ударът му бе спасен, но чилиецът направи успешна добавка. Малко по-късно 29-годишният футболист се наложи да напусне терена, заради контузия. В 68-ата минута дебюта си за Дортмунд направи нападателя Андре Шюрле.

В 79-ата минута Томас Мюлер отбеляза за крайния 2:0, след асистенция на бившия капитан на Дормунд - Матс Хумелс.

Така бившият старши треньор на "Реал" Мадрид - Карло Анчелоти завоюва първото отличие за сезона, което липсваше във витрината на "баварците" през последните 4 години, когато Хосеп Гуардиола беше мениждър на клуба.