"Байерн" Мюнхен узакони шестата поредна титла на Германия

Баварците разгромиха "Аугсбург" с 4:1 и вече са недостижими на върха

"Байерн" Мюнхен узакони шестата поредна и общо 28-а титла на Германия след победа като гост над регионалния съперник "Аугсбург" с 4:1.

Пет мача преди края на първенството баварците са недостижими на върха, като имат 20 точки повече от втория "Шалке", който по-късно днес гостува на "Хамбургер".

Изненадващо, през първия половин час домакините от "Аугсбург" имаха тотално превъзходство на терена. Те поведоха с 1:0 в 18-ата минута след груба грешка и автогол на Никлас Зюле.

Обратът на "Байерн" започна в 32-ата минута, когато Йошуа Кимих намери в наказателното поле непокрития Корентен Толисо. Французинът отблизо вкара с глава за 1:1. Шест минути по-късно Хамес Родригес се разписа за 2:1.

В 62-ата минута Ариен Робен разстреля вратаря на домакините за 3:1, а крайният резултат бе оформен от  Сандро Вагнер, който засече с глава след ъглов удар в 87-ата минута.