Байерн пак скри топката на Динамо Загреб (ВИДЕО)

2:0 за баварците на стадион "Максимир"

Байерн Мюнхен победи Динамо Загреб с 2:0 в последен мач от шеста група на Шампионска лига.

На стадион „Максимир” баварците играха слабо през първата част, но през втората притиснаха сериозно хърватския си съперник. Промяната в играта на Байерн се дължеше най-вече на включването в игра на Томас Мюлер. Немският национал замени Франк Рибери на почивката.

В 61-ата минута именно Мюлер центрира отдясно и намери Роберт Левандовски, който с глава направи резултата 0:1.

Три минути по-късно Динамо вече губеше с 0:2. Левандовски излезе очи в очи със стража на домакините Едуардо и технично го прехвърли.

Последваха силни моменти за „шахматистите”, които дори уцелиха напречната греда чрез Йосип Пиварич. После Байерн отново започна да доминира. Левандовски пропусна да оформи хеттрика си, с което можеше да изравни постижението си от предишната среща с Динамо. В края на мача Мюлер пък изпусна дузпа.

В крайна сметка Байерн победи с 2:0 и завърши на първо място в групата с актив от 15 точки, а Динамо отпадна от евротурнирите.