"Байерн" продължава да не познава вкуса на загубата

Баварците победиха "Борусия" Мьонхенгладбах с 2:0

"Байерн" Мюнхен победи гостуващия "Борусия" Мьонхенгладбах с 2:0 в среща от осмия кръг на германското футболно първенство.

С успеха баварците отново се върнаха еднолично на върха с 20 точки, с 3 точки повече от втория "Херта" Берлин.

Домакините имаха огромно превъзходство в срещата, като показателното е, че възпитаниците на Карло Анчелоти направиха 738 успешни подавания в срещата от общо 817.

Артуро Видал откри резултата на "Алианц Арена" в 16-ата минута с глава след отлично центриране на Рафиня от дясно.

Четвърт час по-късно Дейвид Алаба беше изведен от Ариен Робен в ляво, австриецът напредна и намери непокрития Дъглас Коста, който без проблеми вкара за 2:0.

Футболистите на "Борусия" изглеждаха поуморени след гостуването в Шотландия на "Селтик" в Шампионската лига в сряда и не успяха да затруднят съперника.