"Байерн" ступа "Лацио" в Рим, Левандовски задмина Раул (ВИДЕО)

Баварците гледат към четвъртфиналите на Шампионската лига

"Байерн" направи огромна крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига, след като спечели гостуването си на "Лацио" с убедителното 4:1 в първия мач между двата тима. Баварският колос реши всичко още преди почивката, когато водеше с 3:0 чрез Роберт Левандовски (9'), Джамал Мусиала (24') и Лерой Сане (42').

Тимът на Ханс-Дитер Флик поведе с 4:0 в началото на втората част благодарение на автогол на Франческо Ачерби (47'), преди домакините все пак да се отсрамят с попадение на Хоакин Корея две минути по-късно.

С гола си звездата на "Байерн" Левандовски вече има 72 в Турнира на богатите, задминавайки по този показател легендата Раул. Полският таран е трети при реализаторите в ерата "Шампионска лига", като пред него са само Лионел Меси (119) и Кристиано Роналдо (134).

Вечерта на "Олимпико" е паметна и за талантливия английски тийнейджър Джамал Мусиала, който стана най-младият играч на тим от Бундеслигата, разписвал се в Шампионската лига. Полузащитникът е на 17 години и 363 дни.

Реваншът в Германия е насрочен за 17 март.