България отстъпи драматично на Полша и загуби шансове за топ 4

Второ поражение за "лъвовете" в група 6 на волейболния мондиал (U21)

Националният отбор на България по волейбол загуби драматично от Полша с 2:3 гейма (25:21, 25:22, 22:25, 22:25, 12:15) във втория си двубой от група 6 от втората фаза на младежкото световно първенство (U21).

Поражението оставя "трикольорите" на трета позиция и слага край на шансовете им за продължаване към полуфиналите на турнира. За топ 4 се класират първите два отбора. Води Русия с 6 точки, пред поляците с 5.

Мачът в зала "Левски София" започна отлично за "лъвовете". Тимът на Найден Найденов показа стабилност във всички компоненти и диктуваше играта. България имаше аванс от 6:2, който увеличи до 13:8. Съперникът бе разклатен и тимът ни затвори с лекота откриващата част.

Във втората поляците се представиха доста по-добре. Стигна се до 22:22, когато противникът допусна грешка при сервис, последвана от нова. В крайна сметка "лъвовете" поведоха с 2:0 гейма.

"Дружината" обаче се вдигна и първо спечели драматично третия гейм, а след това вкара мача в тайбрек, след като доминираше в четвъртата част.

В заключителния гейм България поведе с 8:6, но Полша изравни за 10:10, пое инициативата и се наложи.

Стартовият състав на България: Любослав Телкийски, Денис Карягин, Самуил Вълчинов, Александър Николов, Николай Захариев, Лазар Бучков, Симеон Добрев - либеро (Стоил Палев, Любчо Янков, Георги Татаров, Цветослав Николовски)

Следващият мач на националите е утре срещу Бразилия, отново в залата на "Левски". Двубоят започва в 19:00 ч. И двата тима продължават битката за местата от 5 до 8-о, така че победата ще е само за престиж.