България (U19) започна квалификациите за Евро 2016 със загуба

Полша ни излъга в последните секунди

Националният ни отбор по футбол до 19 години започна със загуба участието си в първия кръг от квалификациите за Евро 2016. Възпитаниците на Светослав Тодоров загубиха с 0:1 от Полша. В нашата група са още домакина Кипър и Люксембург.

Мачът днес бе равностоен, като първото по-опасно положение бе пред вратата на „Дружина Полска”. В 31-ата минута Александър Георгиев стреля, но стражът Драговски спаси. Малко преди почивката Тонислав Йорданов изпълни добре пряк свободен удар. Драговски обаче, отново се намеси авторитетно.

През второто полувреме поляците доминираха. Свидерски пропусна да се разпише на два пъти, но все пак в 93-ата минута преодоля Михайлов за 1:0.

След тази инфарктна загуба България е на последно място в групата си. Лидер е Люксембург, който изненадващо надделя над домакина Кипър с 2:1. В първия етап от квалификациите отборите са разпределени в 13 групи. За Елитния кръг се класират първите два от всяка група, както и най-добрият трети.

Утре България играе с Люксембург. Двубоят е с начален час 14:30.