Българските гимнастички спечелиха злато и сребро в Лисабон

Владинова е първа, а Тасева втора на международното състезание

Facebook

Невяна Владинова спечели титлата в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика в Лисабон, Португалия. На второто място на почетната стълбичка застана друга българка - Катрин Тасева.

Двете гимнастички се представиха отлично във втория ден на надпреварата, след като през първия завършиха на разменени позиции във временното класирането.

Владинова получи 21.300 за съчетанието си с топка и 20.850 за представянето си с обръч. Това ѝ осигури обща оценка от 80.250 точки и златното отличие.

Тасева, за която това е първо състезание за годината, също впечатли с композициите си. Въпреки допуснатите грешки, тя заслужи 19.500 на топка и 18.650 на обръч. Това ѝ осигури второто място в крайното класиране със 77.850 точки.

Снимка: Facebook

Трета остана Кахо Минагава от Япония, а Боряна Калейн и Татяна Воложанина се наредиха 5-а и 6-а съответно.

Българките бяха фаворитки в състезанието. В него не участваха представителките на големите сили Русия, Беларус и Италия.

Днес (10 март) са финалите на отделните уреди.