"Балкан" и "Левски" с убедителни победи в баскетболното първенство

Ботевградчани и "Лукойл Академик" продължават да водят в класирането

"Балкан" Ботевград и "Левски" постигнаха убедителни победи в 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Балкан" спечели срещу гостуващия "Черно море Тича" със 104:83 (36:15, 19:20, 21:28, 28:20) точки.

Домакините взеха аванс от 36:15 след първата четвърт, а в последните минути преднината им достигна 28 точки разлика при 102:74.

За "Балкан" шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезни бяха ДиВон Уошингтън с 28 точки и 8 борби, Павел Иванов със 17 точки и Христо Захариев с 15 точки.

За варненци Симеон Илиев вкара 23 точки, а 13 точки добави Николай Грозев.

В зала "Универсиада" "Левски" победи "Спартак" Плевен със 108:65 (21:11, 28:22, 30:19, 29:13) точки.

"Левски" е на трето място в класирането на НБЛ с 18 точки, колкото имат лидерите "Лукойл Академик" и "Балкан", но "сините" са с мач повече.

Възпитаниците на Константин Папазов поведоха убедително още в началните минути и до края продължиха да доминират.

За победителите Веселин Веселинов завърши с 29 точки, 20 точки добави Крис Минков, а Станимир Маринов вкара 19 точки.

За "Спартак" Константин Коев и Николай Маринов реализираха по 14 точки.