Банан ли беше в основата на победата на "Манчестър Юнайтед" над "Ростов"? (ВИДЕО)

Жозе Моуриньо обясни защо футболистите му похапват на терена

Минимална победа с 1:0 беше достатъчна на "Манчестър Юнайтед" да отстрани руския "Ростов" и да се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Попадението на Хуан Мата в 70-та минута обаче не беше най-обсъжданата ситуация в срещата.

Минути след това на терена се появи... банан. Мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо го подаде на Ашли Йънг, който от своя страна го занесе на играещия защитник Маркос Рохо. Аржентинецът не се поколеба и набързо го хапна, без да спира да изпълнява задълженията си на терена.

След срещата Специалния сам обясни случката, която предизвика редица коментари в социалните мрежи.

"Когато си много уморен, а на мен ми се е случвало неведнъж, знаеш какво е нужно на организма ти. Рохо сам поиска банан. Не виждам нищо смешно в това. Към футболиста трябва да се прояви уважение", каза Жозе.

Бананът явно е помогнал и днес (17 март) "Манчестър Юнайтед" ще разбере съперника си на четвъртфиналите в турнира.