Барса е на 1/4 финал след нова симфония срещу Сити

Каталунците печелят с 1-0. Гостите изпускат дузпа

Барселона постигна нова победа над Манчестър Сити и обезпечи мястото си на 1/4 финал в Шампионската лига. Каталунците имаха тотално надмощие през първата част, но вкараха само едно попадение, дошло в 31-та минута. Най-добрият на терена за домакините Лионел Меси увлече няколко съперника, подаде топката вляво, където Иван Ракитич посрещна на гърди и виртуозно прехвърли Джо Харт.

Барселона играеше с голямо вдъхновение и създаваше шанс след шанс пред вратата на съперника, но Джо Харт спаси всичко възможно, а веднъж топката удари гредата след удар на Суарес.

След почивката Манчестър Сити се откри малко повече и на няколко пъти стигна до опасни положения, но тези за Барселона бяха далеч повече. Макар и Меси да е с равен брой голове с Роналдо в класирането за голмайстор на всички времена в Шампионската лига, аржентинецът често извеждаше съотборниците си на голови положения, вместо да стреля сам.

В 78-та минута Манчестър Сити получи дузпа. Серхио Агуеро застана зад топката, но ударът му бе спасен от Марк Андре Тер Стеген.

Спасяването на германеца обаче остана в сянката на множеството изумителни намеси на Джо Харт. Към края той спаси 2 удара на Лионел Меси, а освен това спаси всички възможни удари на Суарес и Неймар.

Така Барселона отива за осми пореден път на 1/4 финал в Шампионската лига, а Англия остана без нито един отбор.

Жребият за следващата фаза е в петък от 13:00ч. и ще можем да го гледаме пряко по bTV Action, както и на Voyo.bg