Барса и Везенков отново със загуба от Реал

„Белите” са само на победа от защита на титлата си

mundodeportivo.com

Отборът на Барселона загуби третия мач от финала на испанското баскетболно първенство срещу Реал Мадрид със 74:91 (21:29, 20:25, 17:23, 16:14) точки. До момента Реал води в серията с 2:1, в която се играе до три успеха. Така мадридчани могат да си осигурят титлата още в сряда, когато е и последният решителен двубой.

„Кралския клуб” доминира в целия мач, а още на почивката водеше с 54:41 точки. В последната четвърт Барселона успя да намали разликата в резултата, но домакините опазиха водачеството си до края на двубоя.

За Реал се отличиха Серхио Люл, който записа 21 точки и 7 асистенции, следван от Руди Фернандес, който добави 18 точки. За Барса най-резултатни бяха Анте Томич с 18 точки и Джъстин Долмън със 17 точки и 8 борби.

Българският национал Александър Везенков влезе като резерва за каталунците, записвайки 6:29 минути, но не успя да реализира попадение.