"Барса" мина рутинно през "Малага", дори без Меси

Каталунците се наложиха с 2:0 над последния в Примера дивисион

"Барселона" спечели гостуването си на последния в класирането "Малага" с 2:0 в среща от 28-ия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Ернесто Валверде продължават без загуба от началото на сезона, а след 22-ата си победа в кампанията събраха 72 точки и имат 9 точки аванс пред втория "Атлетико" Мадрид. "Малага" остана на дъното с 13, след като допусна седмо поредно поражение.

Каталунците, от чийто състав отсъстваше звездата Лионел Меси заради раждането на третия му син Чиро, решиха срещата още в първия половин час.

Луис Суарес откри резултата в 15-ата минута с глава след центриране от ляво на Жорди Алба.

В 28-ата минута Фелипе Коутиньо удвои, след като засече отблизо отличен пас от дясно в малкото наказателно поле на Усман Дембеле.

Две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Саму Гарсия получи директен червен картон за грубо нарушение с двата крака срещу Алба.

С числен превес "Барселона" без проблеми контролираше двубоя и дори успя да съхрани сили за предстоящия реванш от осминафиналите на Шампионската лига срещу Челси през следващата седмица.

Гостите можеха да стигнат и до по-изразителна победа, но Суарес, Коутиньо и Дембеле направиха пропуски.