Барса не допусна и капчица колебание - отива на полуфинал

Каталунците печелят с 5-1 общ резултат

Барселона победи с 2-0 Пари Сен Жермен в реванша от 1/4 финалите от Шампионската лига и отива на полуфинал. С общ резултат 5-1 отборът на Луис Енрике не остави никакви съмнения в превъзходството си над французите.

И двата гола в срещата на Камп Ноу вкара Неймар. Бразилецът се разписа първо в 14-та минута след изящна акция на Барса. Андрес Иниеста навърза по невероятен начин няколко играчи на ПСЖ и пусна извеждащо към Неймар, който заобиколи вратаря и вкара.

В 34-та минута бразилецът вкара и втори гол. Този път той дойде след блестящо центриране на Даниел Алвес отдясно. Така Неймар вече има 5 гола в Шампионската лига срещу ПСЖ, което го прави най-резултатния играч в историята на турнира срещу парижани.

През втората част Барселона намали малко темпото и положенията не изобилстваха. Лионел Меси имаше едно изгодно положение да се разпише секунди преди края, но ударът му мина встрани от целта.