"Барса" прекъсна негативната серия. Везенков вкара 13 точки

Каталунците победиха "Емпорио Армани" Милано в Евролигата

mundodeportivo.com

Награденият за най-добър български баскетболист, играещ в чужбина - Александър Везенков, отбеляза 13 точки при успеха с 83:78 на "Барселона" над "Емпорио Армани" Милано като гост в мач от турнира "Евролига".

На почивката играчите на Йоргос Барцокас изоставаха с 4 точки, но след 24:10 в третата четвърт успяха да осъществят пълен обрат.

Везенков започна срещата като титуляр и се отчете още с 5 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки, като завърши с коефициент на полезно действие 20.

Най-резултатен за каталунците бе центърът Анте Томич, който завърши с 19 точки, а с 16 остана Петери Копонен. За домакините от Милано най-полезен с 14 точки бе Авуду Абас.

За "Барселона" това бе първа победа в турнира след серия от 5 последователни поражения, като каталунците се намират на 11-о място с баланс от 9 успеха и 14 загуби след първите си 23 срещи от редовния сезон.