Барса загуби от ЦСКА (Москва) в Евролигата, Везенков игра 7 минути (ВИДЕО)

Българинът остави добри впечатления, отчете се със 7 точки

Тимът на младата ни баскетболна звезда Александър Везенков – Барселона допусна второ поражение в Топ 16 на Евролигата.

Испанският гранд отстъпи на ЦСКА Москва с 82-93 точки в зала „Мегаспорт Арена“ в руската столица.

Българското крило на „каталунците“ игра близо 7 минути през първото полувреме, като за този период отбеляза 7 точки. Везенков стреля 4 пъти. Той бе стопроцентов за 2 точки - 2/2, а от тройката вкара една от двете си стрелби.

Барселона водеше с 29:28 след равностойна първа четвърт, но домакините се разиграха и натрупаха 8 точки аванс – 54:46 преди началото на третата четвърт.

Гостите от Каталуния обаче се върнаха в мача и минути след началото на второто полувреме намалиха изоставането си до точка – 53:54.

В отсъствието на Нандо Де Коло, Милош Теодосич трябваше да поведе „армейците“ към успеха. Именно благодарение на силната му игра руснаците стигнаха до двуцифрен аванс при 69:59 малко преди края на третата четвърт, а след половин час игра вече водеха с 76:59.

Последваха атрактивен кош на Кайл Хайнс и страхотен блок на Кори Хигинс от състава на руснаците.

Барселона все пак опита да се върне в мача чрез Алекс Абринес, който бе 4/5 зад арката, но московчани успяваха да поддържат преднината си комфортна.

За ЦСКА най-резултатен бе Кори Хигинс с 20 точки, а Милош Теодосич записа 16 и направи 6 завършващи паса. Руските баскетболисти на домакините също бяха на висота, като Андрей Воронцевич вкара 16 точки и овладя 9 борби, а Дмитри Кулагин добави 10 точки и направи 3 асистенции.

За Барселона най-много точки реализира легендарният гард Хуан Карлос Наваро. Той се отличи с 16 за 25 минути игра, преди да бъде дисквалифициран в третата четвърт заради непрекъснатите си разправии със съдиите.

Джъстин Долман добави 14 точки за “каталунците“, а Алекс Абринес и Стратос Перпероглу вкараха съответно 12 и 11.

След тази победа ЦСКА (Москва) вече е с положителен баланс – два успеха и една загуба, а Барселона има две поражения и една победа.

На 21 януари, четвъртък, от 21:45 часа предстои поредното тежко изпитание за Барселона в Евролигата. "Каталунците" гостуват на Реал Мадрид в баскетболното "Ел Класико".

Двубоят ще бъде излъчен пряко по телевизия RING.