"Барселона" изля целия си яд върху "Селтик" (ВИДЕО)

Хеттрик за Меси, 2 гола на Суарес и един на Неймар

"Барселона" разби "Селтик" със 7:0 на "Камп Ноу" в откриващия мач за кампанията си в Шампионската лига. Отборът на Луис Енрике показа коренно различно лице в сравнение със загубата от "Алавес" през уикенда. Каталунците подкараха шотландския шампион още в 3-ата минута с гол на Меси, който получи страхотен пас от Неймар.

Последва период, в който "Барса" намали оборотите и след момент на "заспиване" в защитата на домакините Муса Дембеле се измъкна и бе препънат от вратаря Тер Стеген. Реферът отсъди дузпа, която бе безотговорно слабо изпълнена от Дембеле и Марк Андре Тер Стеген изби в корнер.

Няколко мига по-късно хората на Луис Енрике продължиха наказателната акция - ново подаване на Неймар и нов гол на Меси за 2-0.

В 50-та минута Меси бе спънат пред наказателното поле и от последвалия свободен удар Неймар вкара трети гол. Четвъртият не закъсня. Той падна в 59-та минута. Неймар центрира отляво и Андрес Иниеста със страховито воле вкара за 4-0.

Само минута по-късно Меси оформи хеттрика си. Луис Суарес подаде отдясно и Меси засече във вратата. Това бе 86-ти гол за аржентинеца в Шампионската лига, докато основния му опонент във вечната голмайсторска ранглиста на турнира - Кристиано Роналдо има 94.

Четвърт час преди края Неймар сътвори 4-та си асистенция в мача. Голът за 6-0 вкара Луис Суарес с много елегантно изпълнение. В 88-та минута уругваецът заби и втори гол след подаване на Меси.