"Барселона" не пожали дебютанти. Вкара им 8 гола

"Уеска" върна 2 попадения на каталунците

"Барселона" победи новака в Ла Лига - "Уеска" с разгромното 8:2 в среща от третия кръг на испанското първенство. Каталунците постигнаха своеобразен обрат, за който Лионел Меси и Луис Суарес се отчетоха с по 2 гола, а Ракитич, Дембеле и Алба прибавиха още по един. Хорхе Пулидо пък си вкара автогол.

Още в третата минута на мача падна първото попадение. То изненадващо бе за "Уеска". Кучо Ернандес се възползва от възможността и даде предимство на своя тим.

"Барселона" се отърси от изненадата 10 минути по-късно, когато обичайният заподозрян - Лионел Меси, изравни след индивидуална акция. Последва и втори гол. Хорхе Пулидо опита да изчисти след шут на Жорди Алба, но прати топката в собствената си врата. В 39-ата минута пък Луис Суарес откри головата си сметка.

"Уеска" все пак отбеляза още веднъж в мача. Алекс Гаяр бе точен 3 минути преди края на първото полувреме.

През втората част само "Барса" имаше поводи за радост. Дембеле, Ракитич и Меси направиха резултата 6:2 до 61-ата минута.

Жорди Алба също се разписа преди края на редовното време, а в добавените минути "Барса" получи възможност да изпълни дузпа. Луис Суарес не сбърка, с което оформи крайното 8:2.