Барселона победи Бетис и се върна на върха в Испания

Каталунците се наложиха с 2:0

Отборът на Барселона си върна първото място в испанската "Примера дивисион", след като се наложи над Бетис с 2:0.

След победите на основните конкуренти на каталунците за титлата в Испания - Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид), възпитаниците на Луис Енрик също прибавиха три точки към актива си и отново излязоха начело с 1 точка.

Головете в срещата паднаха през втората част.

Първо в 50-та минута Иван Ракитич прати топката в мрежата на Бетис след грешка на защитниците на тима.

Крайният резултат оформи Луис Суарес в 81-та минута, като след асистенция на Лионел Меси, уругваецът излезе сам срещу вратаря и не сбърка.

За разлика от мадридските грандове, за които предстоят реванши в Шампионската лига, Барселона ще има седмица почивка преди следващия кръг в Испания.