Барселона с трета победа в Топ 16 на Евролигата (ВИДЕО)

Везенков записа 2 точки за 10 минути игра

Испанският гранд Барселона, за който се състезава националът Александър Везенков, се върна на победния път в Евролигата.

"Каталунците" надвиха с 92:86 точки гостуващия Жалгирис Каунас.

Българското тежко крило Везенков помогна за успеха на своите с 2 точки, 2 асистенции, 2 борби и една отнета топка за 10 минути игра.

Иначе може да се каже, че Барса спечели мача във втората четвърт. Тогава "синьо-червените" вкараха с 10 точки повече и се оттеглиха на почивката с аванс от 7.

Второто полувреме бе равностойно. Двата тима си размениха по една четвърт. И все пак в края на двубоя Барса стигна до преднина от 16 точки, но литовците се посъбудиха и направиха поражението си по-достойно.

За победителите над всички бе Хуан Карлос Наваро, реализирал 14 точки. Пау Рибас вкара 13, Алекс Абринес добави 12, а Томаш Саторански 10.

Най-резултатен в мача бе Реналдас Сейбутис с 19 точки, а още четирима играчи на Жалгирис завършиха с над 10.

След този успех Барселона е на пето място в групата си с актив от 3 победи и 4 загуби. Жалгирис пък остава последен с победа и 6 загуби.

В друг мач от кръга ЦСКА Москва победи Олимпиакос с 92:85 и вече е втори в група "F"

Олимпиакос е на пето място с 3 победи и 4 загуби, колкото има и Барса на Везенков.

На 26 февруари Барселона приема гръцкия гранд в решаващ мач за амбициите на двата отбора.

Срещата е с начален час 21:45 и може да я проследите пряко по телевизия RING.