Барселона се издъни срещу Реал Сосиедад

Барселона пропусна да се възползва от загубата на Реал във Валенсия. Хората на Луис Енрике загубиха с 0-1 гостуването си на Реал Сосиедад и останаха на точка зад големия си съперник във временното класиране.

Единственият гол падна още във втората минута, когато Жорди Алба си вкара автогол. Меси и Неймар се появиха в игра чак след почивката и не можаха да спасят своите от загубата. Тя е втора поред за Барселона на този стадион, след като миналия сезон Реал Сосиедад спечели с 3-1.

В същото време баските вече победиха трите лидера този сезон: 4-2 срещу Реал, 2-1 срещу Атлетико Мадрид и сега 1-0 срещу Барса.

Въпреки това Реал Сосиедад е едва 13-ти, не особено далеч от зоната на изпадащите. След третата си загуба за сезона Барселона е с 38 точки, на една зад Реал, който обаче има мач по-малко. Атлетико Мадрид има равен актив с "каталунците"