"Барселона" се измъчи срещу последния в класирането

Каталунците победиха "Гранада" с 1:0

Getty Images/Guliver Photos

"Барселона" постигна труден успех с 1:0 на "Камп Ноу" срещу последния в класирането "Гранада" в мач от 10-я кръг на Примера дивисион. Автор на победния гол бе Рафиня в 48-ата минута, който реализира с атрактивна задна ножица.

Гостите започнаха много силно срещата и още в първата минута Марк-Андре тер Щеген трябваше да се намеси след изстрел на Габриел Силва.

Постепенно каталунците взеха инициативата и започнаха да редуват силни атаки. В 7-ата минута удар на Меси беше отклонен, а по-късно Куенка изчисти топката пред погледа на Неймар. В 28-ата минута пък Луис Суарес беше изведен сам срещу вратаря Очоа, но бранителите на гостите го застигнаха и му попречиха да реализира.

След почивката "Барселона" отново контролираше събитията на терена. В 48-ата минута Неймар нацели гредата, а топката попадна в Рафиня, който със задна ножица вкара за 1:0.

Последваха нови пропуски на звездите на домакините, но до второ попадение така и не се стигна.

С успеха си "Барселона" вече има 22 точки и отново е само на една пред третия "Атлетико" Мадрид и четвъртия "Севиля", но на 2 зад лидера "Реал" Мадрид.

"Гранада" остава на дъното с едва 3 точки и без победа от началото на сезона.