"Барселона" се справи със "Севиля" след пълен обрат

Лионел Меси и Луис Суарес бяха точни за успеха на каталунците

"Барселона" победи с 2:1 в гостуването си на "Севиля" на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион.

Възпитаниците на Луис Енрике реализираха пълен обрат в мача, за да се поздравят с крайния успех. Още в 15-ата минута Витоло изведе "Севиля" напред, след като проби умело по крилото и преодоля стража Марк-Андре Тер Щеген.

В 43-ата минута резултатът беше изравнен. Неймар финтира няколко футболисти в наказателното поле и върна топката назад към Лионел Меси, който отбеляза с удар в десния ъгъл на вратаря Серхио Рико.

В 61-вата минута Меси напредна с топка в крака и подаде към Луис Суарес, който оформи крайния резултат с удар между краката на стража на домакините.

След победата "Барселона" заема втората позиция в класирането на Примера дивисион с 22 точки, докато "Севиля" е на петото място с 21 точки.