"Барселона" разгроми "Ейбар", но даде жертви

Каталунците спечелиха гостуване си с 4:0

"Барселона" спечели с 4:0 гостуването си на "Ейбар" в мач от 19-я кръг на Примера дивисион.

Каталунците не оставиха никакви съмнения за превъзходството си, като поведоха в 31-ата минута чрез Денис Суарес, който двайсетина минута по-рано влезе като резерва на мястото на Серхио Бускетс. Полузащитникът напусна "Ипуруа" с контузия, като първоначалните прогнози са за изкълчен глезен.

Звездата на гостите Лионел Меси направи 2:0 в 50-ата минута. Малко след това Ескаланте се разписа за "Ейбар", но попадението му бе отменено заради засада.

В 68-та минута Луис Суарес излезе сам срещу вратаря и стреля в близкия му ъгъл, за да направи преднината на "Барса" класическа - 3:0.

Неймар оформи крайното 4:0 в последната минута на срещата.

В края на мача каталунците дадоха втора жертва. Жорди Алба се свлече на терена, което сериозно притесни медицинския щаб на тима.

След този успех "Барселона" е с 41 точки на третото място в първенството, на една зад втория "Севиля" и на две зад лидера "Реал" Мадрид. "Ейбар" е на десетата позиция с 26 точки.