БАТЕ и Байер не се победиха (ВИДЕО)

1:1 в Беларус

БАТЕ (Борисов) и Байер (Леверкузен) завършиха наравно 1:1 в мач от Група "Е” на Шампионска лига.

По този начин и двата тима намалиха шансовете си за продължаване напред в турнира. Този резултат пък класира Барселона за фазата на директните елиминации преди срещата между "каталунците" и вицешампиона на Италия – Рома.

Днес, на "Борисов Арена”, домакините поведоха с ранен гол на Михаил Гордейчук, който мушна топката между краката на Бернд Лено – 1:0 още във 2’. След това попадение Байер пое инициативата. "Аспирините” доминираха, но трудно стигаха до добри възможности. Все пак малко преди почивката Хавиер Ернандес можеше да изравни. Стражът на "синьо-жълтите” Сергей Черник обаче спаси.

Съотношението на силите не се промени и през втората част. Байер атакуваше, а БАТЕ пазеше крехката си преднина.

Черник отрази и удар на Карим Белараби, но нямаше какво да направи в 68’, когато Адмир Мехмеди отбеляза – 1:1. Той прехвърли ефектно беларуския вратар след страхотно подаване на Хакан Чалханоглу.

Германският тим продължи да напада, преследвайки пълен обрат. Възпитаниците на Рогер Шмид не успяха да отбележат отново и сега ще стискат палци за БАТЕ, който гостува на Рома в последния кръг.