БАТЕ шокира Рома за едно полувреме (ВИДЕО)

Изненадваща победа с 3:2 за шампионите на Беларус

БАТЕ Борисов постигна историческа победа в Шампионска лига. Беларуският първенец надви вицешампиона на Италия Рома с 3:2 в среща от Група Е на турнира.

Домакините решихиха двубоя до 30-тата минута, когато вече водеха с 3:0. "Синьо-жълтите" поведоха още в 8-ата минута чрез Игор Стасевич. В 12-ата минута БАТЕ удвои преднината си. Неманя Николич центрира, а Филип Младенович не сбърка - 2:0.

След половин час игра Младенович отново отбеляза. Звездата на домакините се възползва от това, че стражът на Рома незнайно защо бе излязъл много напред, и с премерен удар от около 20 метра направи резултата 3:0.

Наставникът на Рома Руди Гарсия веднага реагира, пускайки крилото Яго Фалке на мястото на дефанзивния халф Вилям Ванкьор. Римляните преминаха към 4-2-4 и се впуснаха в атака.

През втората част "вълците" вкараха в 66-ата и 82-та минута, съответно чрез Жервиньо и Торосидис, но не успяха да се доберат до заслужена точка. Римляните дори уцелиха гредата след удар на Жервиньо.

Така Рома си плати за безобразната игра през първото полувреме и столът на старши треньора на тима от Вечния град Руди Гарсия вече сериозно се клати.