Белгия изпрати Швеция у дома

"Червените дяволи" победиха "трите корони" в може би последния мач на Ибрахимович за националния отбор

Белгия победи Швеция с 1:0 в последния мач от груповата фаза на Евро 2016. Точен за успеха на "червените дяволи" бе Раджа Наинголан в 84-ата минута.

По този начин Белгия продължава на осминафиналите на европейското, където ще срещне коравия отбор на Унгария, докато "трите корони" с актив от само 1 точка от три мача напускат надпреварата по-рано от очакваното.

В другия сблъсък от тази група Ейре победи Италия с 1:0 и също продължава във фазата на директните елиминации. "Детелините" ще се изправят срещу домакина Франция на осминафиналите.

Италия спечели групата и на осминафиналите ще срещне Испания в повторение на финала от Евро 2012.

Първата атака в мача бе дело на белгийците. Още във 2-ара минута те опитаха да сътворят нещо интересно по лявото крило, но последвалото центриране бе изключително неточно. При следващото нападение на „червените дяволи” Витцел пробва удар от далечно разстояние, но топката излезе в аут.

Швеция пропусна да открие резултата в 5-ата минута. Маркус Берг стреля от няколко метра, но право в ръцете на вратаря Куртоа. Белгийците веднага отговориха с опасна контраатака, но ударът на Ромелу Лукаку бе неточен.

Витцел направи нов пропуск в 7-ата минута.

Играта на двата отбора бе много динамична, а топката постоянно променяше своя притежател.

В 25-ата минута Де Бройне пропусна отлична възможност за Белгия. Азар увлече след себе си няколко защитника, след което подаде към футболиста на Манчестър Сити, но ударът на последния попадна право в ръцете на Исаксон.

Звездата на Швеция Златан Ибрахимович отправи своя първи удар към белгийската врата едва в 27-ата минута на мача.

В края на първата част поредица от нарушения и картони изнервиха обстановката на терена.

Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Шведите започната доста активно втората част, тъй като само победата щеше да продължи тяхното участие на Евро 2016.

В 52-ата минута пред Ибрахимович се откри добра възможност, но топката му дойде малко дълга и той не успя да отиграе.

Няколко минути по-късно „червените дяволи” пренесоха играта в половината на „трите корони”. Опасен пробив на Караско създаде опасност пред вратата на Исаксон, но топката бе избита в ъглов удар.

Силните минути за Белгия продължиха и футболистите на тима все по-осезаемо започнаха да притесняват отбраната на скандинавците.

Звездата на Швеция Ибрахимович отбеляза първия си гол на това първенство в 62-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада.

В 66-ата минута Де Бройне напредна по лявото крило, но ударът му бе спасен от Исаксон.

В 73-ата минута Лукаку излезе сам срещу Исаксон, но стражът се намеси майсторски. Няколко секунди по-късно нападателят на Белгия все пак успя да преодолее опитния вратар, но страничния съдия вдигна флага за засада.

В 75-ата минута Златан пробва да се разпише от пряк свободен удар, но Тибо Куртоа спаси.

Най-активният в нападението на Белгия Лукаку отново застраши шведската врата в 79-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Скандинавците започнаха да търсят все по-отчаяно гола, което отвори дупки в тяхната защита.

Раджа Наинголан със страхотен диагонален удар порази вратата на Швеция за 1:0 в 84-ата минута.

В 86-ата минута Златан се опита да изравни, но ударът му бе неточен.

До края на мача белгийците пропуснаха да направят победата си по-изразителна, след като Де Бройне и Бентеке се разминаха с гола.

Преди този двубой Златан Ибрахимович заяви, че това може да бъде последния му мач с националната фланелка на Швеция.