Бенфика е новият-стар шампион на Португалия (ВИДЕО)

Рекордна 35-а титла за "лисабонските орли"

Бенфика стана шампион на Португалия за трети пореден сезон. В последния кръг на местната Примейра лига „орлите” победиха Насионал с 4:1 и завършиха с актив от 88 точки, две повече от Спортинг.

На „Ещадио да Луж” Бенфика откри резултата в 23-тата минута чрез Николас Гайтан. Пет минути преди почивката тима на Руи Витория удвои преднината си. Автор на попадението стана Жонас. През втората част за Бенфика се разписаха отново Гайтан, и Пици.

В самия край на срещата Салвадор Агра отбеляза почетното попадение за гостите, оформяйки крайното Бенфика – Насионал 4:1.

Феновете на Бенфика се бяха събрали на площад „Маркес де Помбал” в центъра на Лисабон. Те гледаха двубоя на огромен екран, а след триумфа посрещнаха своите герои. Играчите на Бенфика показаха трофея и отпразнуваха спечелването му с привържениците. Това е рекордна 35-а титла в историята на клуба.